| Pruna_Albert_1989 a întrebat:

Am si eu nevoie de un program de antrenament/acasa pentru forta/masa musculara. Exercitii cu greutatea corpului.
12 ani, 1.63 - 1.66 cm, 57-57.8 kg.

Ma duc si la o sala de forta 2 zile pe saptamana:
Sambata: biceps/piept/abdomen+banda fitness 4x12, abdomen 4x20

Duminica :
4x12 : picioare/spate/triceps

Fac sala de o luna jumate, rezultatele sunt destul de mici dar am mancat foarte multe prostii si de abia acum am inceput sa mananc sanatos.

Funda. vreau sfaturi.

3 răspunsuri:
| AlexaMoltez a răspuns:

Eu zic sa te lasi de sala pana pe la 18 ani pentru ca corpul tau inca se dezvolta la 12 ani si daca te apuci de tras greutati nu o sa te dezvolti complet.

| Pruna_Albert_1989 explică (pentru AlexaMoltez):

Daca mergi 2 zile pe saptamana si nu exagerezi, nu e nicio problema