| Cosmin2000Ionita a întrebat:

Am si eu o intrebare! Acum 2 saptamani am facut o programare la bac..Gdansk(Polonia) - Nynäshamn(Suedia). As vrea sa stiu si eu ce documente trebuie sa prezint atunci cand ma urc pe vapor, presupun ca talonul masinii si buletinele pasagerilor. Mentionez ca atunci cand am facut programarea la bac am completat doar numele pasagerilor si datele de nastere si masina(Golf 5) dar acolo la date nu mi-au cerut si CNP-URILe lor.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca esti in spatiu Schengen probabil niciun document.

| mihai69 a răspuns:

Nu are nimeni treabă cu CNP-ul tău.
Teoretic ar trebui să fie suficiente cărțile de identitate valabile. Nu știu totuși sigur dacă nu cumva e necesar totuși să ai pașaport pentru a ieși în ape internaționale. Ar trebui să ai aceste date pe mailul de confirmare a rezervării. Dacă nu, cel mai bine contactezi compania cu care vei naviga.

| Iote a răspuns:

Evident, actele de identitate, pentru a verifica rezervarea. Si actele masinii pe care oricum le ai si in tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihoza CNP-urilor e mai comuna in RO, unde trebuie sa pui CNP pe toate gardurile, posibil ei nu au aceasta cerinta, e in functie de tara, in multe tari din vest se folosesc doar in cazuri speciale echivalentul lor a cnp-ului.