| THEAnonimousDolphin a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Acum 2 zile ma jucam linistit pe telefon cand de odata mi-a aparut ecranul blocat cerandu-mi un cod PIN,probabil codul din fabrica sau ceva...
In fine, intrebarea mea este:Stie cineva acel cod de deblocare?
P.S.am un Allview P49 Emagic

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la reparat acolo ei il vor resofta nu ai altceva ce sa i faci, decat daca nu i ai bagat tu un cod pe care nu il mai stii, atunci sa fi sanatos.

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Probabil este pin-ul cartelei SIM.

| THEAnonimousDolphin explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Nu ca-mi apare si cand scot cartela

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru THEAnonimousDolphin):

Ciudat. Du-l la un service pentru ca nu prea ai ce sa ii faci. Incearca sa bagi pin-ul de mai multe ori, chiar daca este gresit. Si e posibil sa iti apara sa recuperezi cu contul de google, dar trebuie de mai multe ori gresit. Daca nu apare du-te la service.