| extremer11 a întrebat:

Am si eu o intrebare la care nu reusesc sa gasesc raspuns pe internet si m-am gandit ca poate ma puteti ajuta voi: de curand am achizitionat un tractor de 25 de CP, pe care intentionez sa-l folosesc pentru muncile agricole. Problema este urmatoarea: am inteles ca recent s-a schimbat legea privind conditiile in care poti circula cu tractoarele pe drumurile publice. Unii spun ca trebuie sa il inregistrez pe oras ca sa pot circula prin comuna, altii spun ca se poate inregistra in continuare pe comuna, doar ca trebuie facut obligatoriu ITP-ul. Unii mi-au spus ca autovehiculele noi ies automat din fabricat cu ITP-ul facut pe 2 ani. Intrebarea mea este: ce spune exact aceasta lege? Unde o pot gasi macar, ca sa ma lamuresc si eu?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La primaria din localitate conform art.14 din legislatia rutiera. Nu s-a schimbat nimic. ITP-ul se face inainte de inregistrare si numai daca se inregistreaza video.