| Satana_Costin_1997 a întrebat:

am si eu o problema am trimis un colet prin posta romana tumai la Iasi si pe fisa de trimitere la oficiu postal eu am scris Iasi si destinataru mi-a scris officiu postal nr 3 este vreo problema adica ajunge coletul la destinatar nu DAU FUNDA cine imi raspunde

Răspuns Câştigător
| questsoul a răspuns:

In Iasi sunt mai multe oficii postale in diferite zone ale Iasiului, cel mai apropiat de destinatar fiind oficiul nr. 3. Coletul va ajunge la un oficiu aleatoriu iar destinatarul va primi instiintarea ca trebuie sa mearga dupa colet la oficiul numarul X.

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Daca ai scris adresa corecta, atunci ajunge la oficiu postal de care el apartine, adica de care destinatarul este mai aproape.
Deci, cei care se ocupa cu transportul coletelor o sa il puna la oficiu postal corect, dar daca tu ai scris adresa corecta ( adresa destinatarului), puteai sa nu scrii oficiul postal.

| Satana_Costin_1997 explică (pentru LaLaura):

Ams criso bine adresa dar problema aia e ca am scris la officiu postal Iasi si el mi-a trimis officiu postal nr 3 din cate spuneti voi nu este nici o problema

| LaLaura a răspuns (pentru Satana_Costin_1997):

Nu e nicio problema. Puteai sa nu scrii nimic la oficiul postal daca nu stiai. Oficiul postal e pentru a ajuta cel care aduce coletele la posta, sa nu stea sa mai caute la ce oficiu postal face parte destinatarul.