| PrOEvolution a întrebat:

Am si eu o problema.Atunci cand a aparut Windows 8 consumer preview l-am instalat pe laptop si a mers impecabil iar toate driverele erau instalate automat.Am vrut sa instalez Windows 8 Pro 9200 dar, SURPRIZA, nu imi instaleaza driverele legate de internet ( placile de retea ). Cine poate sa imi dea si mie un link unde pot sa descarc driverele acestor placi de retea, sa fie compatibile cu windows 8 pro? Acestea se numesc: Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20) si Atheros AR5B91 Wireless Network Adapter.Astept raspuns, dau funda+vot!

8 răspunsuri:
| Cybertrust a răspuns:

Probabil ca laptopul tau e fabricat acum 2-3 ani si unele componente nu sunt compatibile cu ultima tehnologie in materie de software, poti incerca sa treci la un laptop mai nou sau la un sistem de operare mai vechi.

| PrOEvolution explică (pentru Cybertrust):

Dar totusi, cum de au mers driverele pe Windows 8 consumer preview? Si modelul laptopului este Acer Extensa 5635ZG, 4GB RAM, Videocard Nvidia Geforce G105M 512MB, HDD 250, Procesor Intel Dual core 2.20 GHz.

| Cybertrust a răspuns (pentru PrOEvolution):

Ar putea fi problema din sistemul de operare, sa difere cateva fisiere intre cele 2 versiuni si din cauza aia sa nu recunoasca placa de retea.

| PrOEvolution explică (pentru Cybertrust):

La asta m-am gandit si eu.Asta e, ghinionul meu.Mai astept raspunsuri.

| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Dupa ce ca ai un laptop varza il mai si omori cu un windows 8, ramai la win7 64 biti si iti va merge mai bine

| PrOEvolution explică (pentru servicelaptopuristorepc):

Sa stii ca nu e un laptop "varza" cum zici tu, este destul de bunicel.Are un timp de raspuns bun, nu mi s-a blocat niciodata, merge impecabil.Acum..depinde si cine il are si cum il ingrijeste.De ex imi merge GTA4 cu 25~27 de fps-uri la rezolutie maxima si detalii Medium, dar nu despre jocuri vorbim....Eu sunt multumit de el, dar. eu nu il omor cu windows 8 pentru ca l-am avut instalat si imi merge MUUULT mai bine pe windows 8 decat pe Windows 7.Asta am vrut sa spun, salut.

| servicelaptopuristorepc a răspuns (pentru PrOEvolution):

Eu am zis ca este varza deoarece imi vin foarte multe laptopuri in service Acer si modelul tau e in top, nu am ziso cu rautate ci doar am vorbit din experienta, in orice service te-ai duce intreaba de Acer si o sa iti dai seama dupa reactie oamenilor ce buna e marca asta. Daca o sa ai probleme cu laptopul contacteaza-ne pe storepc.ro sil rezolvam ieftin si rapid