| CoZoMy a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul Samsung galaxy ace duos s6802.Am tarif de date lunar 10 MB.Am descarcat un joc de pe android market si cand ma joc pe el imi ia din MB. Care stie de ce? Dau funda pentru cel care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| iubitorcanar a răspuns:

Poate ca acel joc se poate juca doar cu Internetul activat. Poti verifica in setari-aplicatii-administrare aplicatii-jocul respectiv si va aparea meniul Informatii despre aplicatie. Da in jos si vei vedea bara de permisiuni (locul unde este scris cu rosu). Daca scrie printre permisiuni Comunicatie de retea, inseamna ca se acceseaza Internetul cand deschizi jocul respectiv. Poate ca acesta este motivul.

1 răspuns:
| MicutzBlondutz a răspuns:

1.Poate aveai si alta pagina deschisa
2. Unele aplicatii iti iau si traficul de date.