| unknow91 a întrebat:

am si eu o rugaminte la voi daca puteti sa ma ajutati..am un laptop Asus cu windows XP pe el..am avut inainte windows 7 si mergea perfect.dar am lasat laptopul la cineva si mi-a bagat wind XP acum pe el... vreau sa il schimb iar pe W7 dar nu mai merge..nu imi citeste CD cu W7...am incercat cu mai multe CD-uri cu w7 pe ele si tot degeaba..am resetat si sistemul bios,, tot degeaba,, aceeasi problema..stie cineva ce pot sa fac. FUNDA

Răspuns Câştigător
| yonela80 a răspuns:

Ar trebui sa te uiti in setarile din bios sa vezi daca booteaza cd primul, uite un video despre ce trebuie sa faci http://www.youtube.com/watch?v=6i16HtZnQvw dupa ce urmezi setarile din video mai incearca odata cu Cd de Win 7 si revino cu raspunsul la ce s-a intamplat

| unknow91 explică (pentru yonela80):

Am tot incercat alte metode si degeaba..chestia asta cu bios nu functioneaza deloc..am facut si eu setarile k in video...dar le mai facusem inainte si i-am dat reset k nu mergea, am incercat apoi exact k in video dar nu merge. oricum va multumesc la toti de raspunsuri si pentru ajutor.habar nu am ce sa ii mai fac.o seara buna!

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
1. Intra in bios si seteaza ordinea de boot, primul sa fie cd, nu hdd
2. Bagi dvd cu windows 7
3. restart si ar trebui sa apara "press any key to boot from cd/dvd" cand intri
Bafta

| andrew2008 a răspuns:

Cauta un stick de 8 GB si iti faci un stick bootabil cu win 7 pe el si o sa mearga! Daca ai nevoie de ajutor spune-mi si iti dau mai multe detalii!