| PsyhoChild a întrebat:

Salut TPU! Am terminat cls a 12 a anul asta și vreau sa va întreb până când mai pot merge gratuit cu trenul? Un prieten mi-a zis ca până la sfârșitul verii dar nu stiu ce sa zic. N-am nici cum sa verific la o gara în momentul de față.

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Pana începe următorul an scolar, adică da, pana la sfârșitul verii ( ca în septembrie se ștampilează din nou carnetul și ai nevoie de ștampila pe anul școlar în curs).