| Alex_AlexUnder_1997 a întrebat:

Am un abonament la cartela Vodafone. Vreau să plec din țară și as dori să știu dacă de poate folosi abonamentul in afara țării fara costuri suplimentare.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Chiar daca activezi roamingul minutele incluse in abonament sunt valabile daca suni din tara in alte tari UE. Iti spun ca am patit asta in prima luna de Anglia. Daca suni de afara in tara faci cost suplimentar. Deasemeni esti taxat chiar daca esti sunat din tara.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles: ori ai abonament, ori ai cartela pre-paid, fii mai clara!
In ambele cazuri trebuie sa-ti activezi roomingul si sa platesti extra pentru convorbirile internationale.
La abonament, cheltuiala iti vine pe factura urmatoare, la cartela pre-paid, trebuie sa bagi bani in ea mai multi, ca sa ai din ce cheltuii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori abonament ori cartela?
oricum in orice caz in roaming trebuie sa platesti in plus

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu vrei costuri suplimentare, suspendă abonamentul și ia o cartelă din țara unde mergi.

| dolceromania a răspuns:

Activezi roming dar nu e gratis, nu se poate gratis.