| NicolasFlorin a întrebat:

am un card de adolescenti si pot scoate bani de pe el dar nu pot efectua microtranzactii online, de exemplu in jocuri sau sa-mi creez un cont de PayPal. De fiecare data cand introduc informatiile cardului spune sa le corectez sau sa folosesc un alt card desi sunt sigur ca le-am introdus corect. Intrebarea mea este daca e din cauza ca este un card de adolescenti sau e din alta cauza? Vi s-a intamplat?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul nu permite conturi daca nu ai 18 ani impliniti!
Asta este o conditie eliminatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Apoi, ca sa cumperi online, de pe site-uri internatioanale, ai nevoie de CREDIT CARD-uri adevarate, nu de card de debit, cum ai tu.