| tigru18 a întrebat:

Am un card la Banca Transilvania, am aplicatia BT Pay instalata dar ma pune sa pun Parola, Pin sau Model la deblocarea ecranului ( gen sa nu-ti fure datele), alta aplicatie nu au cei de la BT? Fara sa ma puna sa pun Pin, Parola sau Model de deblocare la telefon.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

NU
si NU au securitate, DOAR HARTUIESC CLIENTI

am avut internet banking de la BT si odata pe luna ma FORTA sa schimb parola SUPER COMPLEXA (12 caractere care sa contina semne de punctuatie, litere mici, litere mari SI cifre, TOATE IN ACELASI TIMP) asta inseamna ca asa o parola nu pot decat sa o notez = GAURA MARE IN SECURITATE
si evident la un moment dat am uitat sa o notez
asa ca am schimbat-o binemercic on-line cu datele mele personale, cu alte cuvinte cine fura datele personale poate sa schimbe parola, deci parola E DEGEABA

incearca ING, la ala aplicatia a fost parfum, nu m-a phootot la melodie in nici un fel

| Speranta12 a răspuns:

Lasa ca e mai bine asa cu securizare, decat sa-ti hackuiasca unii aplicatia si sa-ti fure banii. Tu crezi ca metodele alea de securitate sunt puse acolo fara un scop? Te inseli. Alea iti vor proteja banii si datele personale. Maturizeaza-te si nu te mai plange atat. Esti penibil.
Punct.