| Adri2000 a întrebat:

Salut TPU! Am un laptop Lenovo G50 30 și acum i-am schimbat mufa de alimentare!
Merge, se aprinde, dar problema este că merge doar într-o anumită poziție a clapetei! Dacă îl mișc pe el sau clapeta sau mufa de alimentare atunci se stinge, intra in Stand By! Ce poate avea?
Funda!

5 răspunsuri:
| omuletulofficial a răspuns:

Incompatibilitate de cablu, e la fel ca cel original?

| Adri2000 explică (pentru omuletulofficial):

Salut! Este, adică se nimere și pe placa de baza și în încărcător! Așa figuri îmi făcea și înainte când mi-a schimbat-o la service!

| omuletulofficial a răspuns (pentru Adri2000):

Ai driverele actualizate? i-ai facut o curatare de praf la mufe si in slot?

| Adri2000 explică (pentru omuletulofficial):

Da, am curățat pe acolo! Nu știu dacă am alea instalate..nu l-am mai pornit de vreo 2 ani

| omuletulofficial a răspuns (pentru Adri2000):

Incearca sa ii faci update-urile, si dupa, un restart.