| anonim_4396 a întrebat:

Am un pc cu urmatoarea configuratie :
Procesor Ryzen 7 2700x
16 GB RAM DDR4 3000 Mhz
SSD 120 GB + HDD 1 TB
Placa video NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4 GB GDDR5
Problema este la driver-ul de la placa video, am windows 10 PRO x64 instalat si cand dau sa instalez driver-ul de pe site-ul oficial de la NVIDIA zice,, This driver is not compatible with your version windows" de ce? Eu am selectat ce trebuie pentru ca ma ocup cu calculatoarele de 15 ani dar asta chiar n-am inteles-o si nu am intalnit-o pana acum. Ce fel de windows trebuie la GTX 1650?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"This driver is not compatible...ma ocup cu calculatoarele de 15 ani dar asta chiar n-am inteles"

dacă așa zice, ar fi trebuit să știi că nu exista driver pentru SO selectat. Poate pentru w10/32 sau w8 sau w7 sau...

| Illuminati2016 a răspuns:

Eu nu ma pricep asa bine la calculare am un gtx 1660 sub pat trebuie sa il montez dar din cate stiu ne exista 1650 ti decat pe laptop vezi ca poate ai descarcat driver pentru notebook, incearca astea.
Gtx1650
:https://www.nvidia.com/......mation.php
Gtx 1650 Super:
https://www.nvidia.com/......mation.php
Funda?

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

From the top of my head:
1. Ai incercat sa instalezi un driver mai vechi? Nu chiar un fix dar totusi.
2. A instalat windows vreun driver de unul singur? Daca da, atunci incearca DDU (Display Driver Uninstaller) pentru a dezinstala orice urma a driver-ului deja instalat.
3. Ai incercat sa folosesti Nvidia GeForce Experience pentru a instala driver-ul? Daca nu, desi nu recomand aplicatia deloc (resource hog and all...), as zice ca merita incercat si dupa dezinstalata.
Also, ce versiune de windows ai? Intreb asta in cazul in care folosesti un stick/CD pe care nu l-ai mai actualizat.

| IsJmecher23 a răspuns:

Intreba l pe stresu computer