| AleXu224 a întrebat:

Am un proces pe nume csrss.exe care nu ma lasa sa opresc sistemul de operare adica cand vreau sa dau shut down cand opreste procesul imi da eroare blue screen si imi da imediat restart.
Ce sa fac sa nu imi mai porneasca procesul, din msconfig nu e am cautat pu si simplu imi porneste fara voia mea.

7 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Nu il opri intrucat este un proces al windowsului: http://www.processlibrary.com/search/?q=csrss.exe problema ta este alta, acel proces este in conflict insa cu o alta problema a calculatorului. Antivirusul tau ce zice?

| AleXu224 explică (pentru supermamici):

Am da scan la el dar nimic nu imi zice nici o problema cu el straight face

| supermamici a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, incearca sa il gasesti si sa il stergi sau sa ii schimbi denumirea din exe in.ex_

| AleXu224 explică (pentru supermamici):

Cum ii schimb denumirea?

| supermamici a răspuns:

Apesi f2 dupa ce ai selectat fisierul

| AleXu224 explică (pentru supermamici):

Da ce denumire sa i pun sau pot sa i pun oricare?

| AleXu224 explică (pentru supermamici):

Am ceva de zis uite deci 1. m-am uitat si este din system32 cea ce inseamna ca e deal windowsului 2.Nu are dupe el *32 cea ce inseamna ca nu este virus ca toti virusi de obicei au *32 dupe ei 3.Este proces al systemului si asta chiar zice multe 4.Nu consuma resursele sta acolo de forma si nu face nimic si inainte nu am avut acest proces crying deci virus nu e da ce sa fac ca imi e frica ca o data am incercat sa sterg un exe cam tot ca ala si mi-a inchis majoritatea serviciilor straight face cum ar fi cel de net de aero de teme de sunet.etc da doar cele importante sad