| bada_3202 a întrebat:

Am un procesor Pentium r dual core E5200 2.5ghz...il monitorizez cu occt si frecventa actuala este de 1.2ghz. Vreau sa ii afc over clock. Acest program are si un test overclock(urca overclock-ul pana la 2.5 ghz totul este perfect temperatura este doar de 44 de grade. ar trebui sa ii afc overclock? si dati-mi un sfat tutorial de overclock. multumesc.

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Daca procesorul e de 2.5 ghz, sa ii faci overclock - inseamna sa treci peste valoarea asta.
Daca tu vezi ca in momentul ala iti ruleaza la 1. 2ghz e alta chestie. El face economie daca nu are nimic de facut. Cand intri intr-un joc care il solicita mult, o sa creasca la 2. 5ghz.

1 răspuns:
| bada_3202 explică:

I-am facut overclock 25% l-am urcat pana la 3.12 si merge foarte bine.