| Dani_Daniel_1999_As2O a întrebat:

Salut, TPU!
Am un router de la Clicknet Romtelecom si mie pe pc imi merge netul totul e in regula dar eu vreau sa stiu cum sa il fac sa ma conectez de la telefon prin wi-fi la el?

Răspuns Câştigător
| Bosu23 a răspuns:

Te duci in telefon tableta etc la setari Wi-Fi si acolo o sa ati arate ClickNet nu stiu cum apesi pe el si o sa ati ceara o parola te duci in spate la roater si scrie WLAN Key:... si ce scrie acolo bagi unde ati cere parola
Bafta
Funda?

3 răspunsuri:
| bonjordoking a răspuns:

La majoritatea telefoanelor e cam asa: intri la setari, gasesti wi-fi, iti cauti routerul in lista aia care ti-e data si dai pe el. Pe spatele routerului ar trebui sa gasesti parola, daca nu ai schimbat-o

| Dani_Daniel_1999_As2O explică:

Fratilor,stiu cum sa ma conect dar cand dau "cautare" nu imi gaseste nicio retra wi-fi si vreau sa stiu cum sa rezolv asta?

| Syraza a răspuns:

Mie chestia cu parola nu mi-a mers desi parola este buna, asa ca daca ai probleme cu parola mai exista si o a doa varianta: tot la wifi din setari ai optiunea wps la telefon. Activezi optiunea si apoi apasa pe butonul cu acelasi nume de la router (wps) sau cu un simbol cu doua sageti, una in sus si alta in jos. Ar trebui sa faca conexiunea si fara parola. Apasa de mai multe ori pe butonul de la router daca nu merge sau mai lung. Sper ca te-am ajutat.winking