| xVlaDuTz a întrebat:

Am un scuter Piaggio si de cateva zile am niste probleme cu el. Daca incerc sa-l pornesc porneste de la prima pedala dar merge vreo 100 de metri si dupa se opreste si nu mai vrea sa porneasca. Daca il las vreo 4-5 ore porneste din nou dar se opreste iar dupa vreo 100 de metri. Ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| liviu1234 a răspuns:

Uita-te in rezervor scoate butonul de la benzina ala care e prins de rezervor si sufla pe unde bagi benzina, uitete in filtru si carburator, scoare bujia ai stergeo bine in cap, pune destul ulei de amestec, curata filtrul de aer... funda?:d

2 răspunsuri:
| kingD0G a răspuns:

O fi de la filtrul de aier sau are gunoaie la motor, sfatul meu este sa o speli si sa ii cureti filtrul de aier.

| Sain_Catalin_1991 a răspuns:

Ai incercat sa-i schimbi bobina de inductie? la un piaggio este bun si de la o minimobra...Succes!