| bin9000 a întrebat:

Am un unitate:3 gb ram, procesor intel pentium d 3.00 ghz, placa video gt220 si monitoru; philips 190s.Cand pornesc unitatea pe monitor imi apare "no video input" (nu este pornita unitatea) dar PC merge si nu vreau raspunsuri de gen "du-te la reparat cu el" sau "ia-ti unitate noua respectiv monitor" sau schimbati placa video, procesorul etc...Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| cucubau1992 a răspuns:

Vezi cablu monitor pc daca merge schimbal si daca nu merge incearca sal legi la alt monitor de la vecinu si daca nu mere nici asa cumparati placa video

| Thornado a răspuns:

Verifica toate cablurile sa fie bine bagate si daca nu se rezolva atunci incearca sa scoti placa vidoe din slot si sa o bagi la loc. Bafta!