| gladiatoru5000 a întrebat:

am vazut ca de maine vom fi supravegheati electronic? Cum vine asta?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai auzit prost. Vor fi supraegeheatii bolnavii internati din cauza coronavirus.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Wr3nch):

Si tu ai auzit la fel de prost. Vor fi monitorizati cei aflat in carantina sau in izolare impusa.

| romeo78 a răspuns:

Supravegherea electronică va fi folosită în special pentru cei în izolare, carantină și care nu ppt fi supravegheați în mod normal. Și, se va face în funcție de cât de ascultători sunt respectivele persoane. Altfel, nimeni nu va face nici o supraveghere electronică.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cei care sunt carantinati (nu cei din autoizolare) sunt urmariti cu ajutorul uni program sa nu plece la plimbare. In paralel vor fi si supravegheati de agenti.