| Alexidldvdje a întrebat:

Salut TPU! Apa cu oțet de bucătărie(mai multa apa într-o sticlă)provoacă privire daca e pulverizat in ochi?

Nu de alta dar niste prieteni au făcut un "prank"util

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prank util? In realitate a fost un prank prostesc, care te poate lasa cu usturime la ochi.

| Brizbriz a răspuns:

Daca imediat nu ai nimic, in timp nu o sa provoace nimic
spala-te cu multa apa si cu asta basta

insa, eu m-as lasa de "prietenii" aia, pentru ca sunt MUUUUULT PREA IMBECILI, iar la urmatorul lor "prank" s-ar putea sa te raneasca serios si chiar sa te mutileze permanent

| RxTx a răspuns:

Eu cred ca tu trebuie sa recitești această intrebare!

Suna aiurea nu înțeleg oamenii ce vrei?

Cum sa provoace privire
Ca nu înțeleg ce e.asta!

Reformulează in limba romana întrebarea in așa fel in cat sa inteleaga si oamenii mai bătrâni!

Poate ca doreai sa spui orbire
Sau iritarea ochilor.

Nu provoacă de cât iritare poate ceva leziuni oculare
Poate alergie
Poate conjunctivită
Lucruri trecătoare.

Dar daca mi-ați fi dat mie si eu as fi fost în grupul vostru in secunda 2 aș fi sunat la 112 și as fi chemat și IML-ul să ia probe si televiziunea
Si as fi tot susținut ca mi-ați dat cu acid probabil sulfuric ca sa dea bine la televiziune si aș fi crut să fiți băgați puțin la școala de corecție
La reeducare!
Si as mai fi cerut si daune pe care le-as fi donat unei case de copii ca să nu zică nimeni că am cerut eu daune ca să mă îmbogățesc eu ci le ceream doar pentru ca să vă ajut sa gândiți puțin înainte de a comite o faptă sau alta!

| Alexidldvdje explică (pentru RxTx):

Sigur nu provoacă orbire?
Da auto corectorul
Dar oricum iritații și astea da, dar acestei persoane i s-au umflat pleoapele nu știu și de aia intreb

| RxTx a răspuns (pentru Alexidldvdje):

Ii trece
Sa se spele usor cu apa călduță

| Alexidldvdje explică (pentru RxTx):

Ok chiar daca le are umflate de vreo 3-4 ore? scuze că sunt insistent

| Alexidldvdje explică (pentru RxTx):

Și per respectiva poarta și -5 sau +5 la ochelari ori cum ceva de genul mai avea probleme de vedere sigur e ok?

| Alexidldvdje explică (pentru RxTx):

Da nu prea poate să deschidă ochii acum cred ca a adormit, e ok daca îl las așa are vreo 50 de ani cam asa

| RxTx a răspuns (pentru Alexidldvdje):

Mai scade 13

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu provoaca nimic

| tasr123 a răspuns:

Da, ramane chior toata viata