| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU.

As dori sa trimit o scrisoare (din Timisoara in Olt), dar vreau sa fie o surpriza pentru cineva (sa ajunga la pers. respectiva in cutia postala, nu sa trebuiasca sa o ridice de la posta sau sa vina livrarea acasa gen Fan Courier). Aveti idee cam cat dureaza livrarea din moment ce depun plicul, la ce firma ar trebui sa fac asta si cam cat m-ar costa? Doresc sa mentionez faptul ca e posibil sa fie un plic cu o scrisoare si poate un lantisor sau o bratara in el.

Mersi!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrisorile se trimit prin posta romana, nu prin firme de curier si va ajunge in cateva zile 3-4 in cutia postala. Daca vrei sa pui o bratara deja nu se mai considera corespondenta scrisa ci colet, depinde si cat de mare e bratara aia

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Bratara nu e mare. cred ca are vreo 5mm grosime cel mult, si in cazul in care vreau sa trimit colet sa ajunga in cutia postala unde ar trebui sa merg?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Coletele nu ajung niciodata in cutia postala

3 răspunsuri:
| EnescuEmiliaLavinia a răspuns:

Pai, pe plic ii scrii adresa, numele etc.
Eu am trimis in Suedia o scrisoare si doua bratari. A duran in jur de 10 zile (pana in Suedia) aici ar putea sa dureze mai putin, gen 7 zile.
Funda?