| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu sa stiu cum este sa lucrezi la fabrica de cablaje,ce trebuie facut mai exact si daca este greu, sunt conditii de lucru bune(as vrea sa imi raspunda cei care au lucrat sau lucreaza inca)?

1 răspuns:
| Seven07 a răspuns:

Bai am lucrat eu un an. Depinde in ce sectie esti repartizat, presiune este suficient de mare si superiorii in general nu dau doi bani pe oamenii normali, dar nu te simtii descurajat/a. Par example, matisare = invelesti in banda izoliera cablaje deja create ( si ai o limita de timp, in functie de cablaj ), la masinile automate care taie firele de exemplu trebuie sa fixezi comanda, sa schimbi firele dupa dimensiuni, si toate asta in limita de timp din nou. Nu e foarte greu dupa ce prinzi experienta dar repet, stresul e un minus major, trebuie sa ai rezistenta la stress.