| FrancezuRN a întrebat:

aș vrea să îmi fac o carte de identitate ( buletin) temporară pe un an, întrebarea mea este pot să mă angajez cu acel buletin temporar,?
Și pot plăti să primesc mai repede cartea de identitate,?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da. Cartea de identitate provizorie are aceeași valoare ca și cealaltă Carte de identitate, fiindcă amândouă sunt considerate acte de identitate. Dar să nu fie expirate...
Nu cred că se poate plăti o taxă pentru a-ți fi eliberată în regim de urgență, trebuie să aștepți aprox. 15 zile. Când ești în trecere prin zonă, intri și mai întrebi, fiindcă s-ar putea să ți-o elibereze mai repede.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu cred.