| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa-mi fac un abonament la telekom pentru un Samsung galaxy s5... intrebarea mea este : ce trebuie sa platesc la inceput, doar cat costa telefonul sau si prima luna de abonament? vreau o parere din experienta... multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai bine te duci la un showroom telekom si afli toate detaliile.

Sunt niste taxe in functie de ce abonament iti faci, cu cat pretul abonamentului este mai mare, cu atat platesti mai putini bani pe telefon.

Pentru abonament ai nevoie de buletin si o factura de utilitati, o sa fii nevoit(a) sa platesti o suma de bani pentru telefon si acum am vazut ca se practica, te pune sa platesti abonamentul pe 3 luni in avans.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La momentul semnării Contractului va trebui să achiţi doar contravaloarea telefonului.
Prima Factură se emite cam la 2 săptămâni după încheierea Contractului...

Toate cele bune!

| iulysteaua111 a răspuns (pentru bursuc001):

Pai vreau sa -l fac online, am doar 18 ani si nu am nicio factura de utilitati pe numele meu, se poate fara?

| bursuc001 a răspuns (pentru iulysteaua111):

Vezi actele necesare la linkul oficial :
http://telekomro.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/456

Chiar dacă faci solicitarea online, tot va TREBUI să te deplasezi la o reprezentanţă Telekom ( cu actele respective ) pentru a plăti contravaloarea telefonului şi pentru a semna Contractul de abonament!