| ValentinGabi a întrebat:

Astăzi am fost muscat de o viespe sau albină pe corp de vreo 5 ori în locuri diferite, în apropiere era un roi mai mare în pământ.
Se poate întâmpla ceva dacă am fost mușcat de atâtea ori?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Niciuna dintre animalutele astea doua nu "musca". Ambele inteapa. Daca era una singura si te-a intepat de mai multe ori, sigur nu era albina. Aia inteapa o data si isi pierde acul impreuna cu o parte din mate si apoi moare. Ramane viespea, sau "viaspa", cum ii spui tu. Daca au trecut 2 ore si n-ai nici o problema in afara de intepaturile alea, n-ai nici pe naiba, culca-te linistit.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" ValentinGabi a întrebat:am fost muscat de o viaspă sau albină pe corp ...Se poate întâmpla ceva"

dacă tu ai scris intrebarea, n-ai nimic, ești tare!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De o viaspă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De viaspă nu am mai auzit, dar suna periculos! Am auzit ca se pune sare la intepaturi. In rest nu prea ai ce sa faci decat sa eviti intercalatiile cu viaspa si albina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti alergic poti muri. Daca ti s-a umflat fata sau alta parte a corpului suna imediat la urgente.

Răspuns utilizator avertizat