| adrianbestboy98 a întrebat:

astazi am fost sa trimit prin moneygram o suma de bani si dobitoaca(ca nu pot sa o numesc altfel) de la caserie a incasat banii dar ea a tecut pe transfer euro in loc de lei, dupa ce s-a terminat transferul am plecat mai tarziu dupa-amiaza dupa ce a ridicat banii persoana la care i-am trimis ma suna ca s-a facut o greseala si ca i-a trimis euro in loc de lei, dupa ce am ajuns mi-a zis sa ii trimita inapoi agentul sau sa ii platesc eu cel tarziu pana maine la ora 1 daca nuva merge la politie, dar am discutat cu seful agentilor... dupa voi nu era normal sa isi asume greseala angajatul care a facut treaba asta?

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Dacă eram eu, nu îi mai dădeam nimic, şi nici nu o mai băgăm în seamă!
Putea să se ducă şi la Haga!
Ai greşit că nu eşti în stare. Dăţi demisia!, sau LASO cum a căzut, şi data viitoare să caşte ochii, că altfel uite unde se ajunge.
Ea e de vină, casiera!

| adrianbestboy98 explică (pentru mudokins78):

Eu nu as mai plati nimic dar dupa se duce la politie si zicea ca are pe camere plata pe care am facut-o eu adica bacnota de 500 RON

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este discutabil!
Ai fost al ghiseu si poate ai confirmat ce te-a intrebat angajata.
In orice caz, ataat vreme cat timp ai semnat actele pregatite de angajata aia, ai confirmat ca est de acord cu acel transefer, deci, vina este 100% a ta.
Daca sesizai greseala si o puneia sa corecteze, era vina ei, dar odata ce ai acceptat acel transfer in euro, ai consimtit la transfer cu buna stiinta.

| LadyDee89 a răspuns:

Poti merge si sa modifici actele! o parte din vina o ai si tu