| TommyVercetti a întrebat:

Astazi am incercat sa fac o tranzactie online.La finalul acesteia,mi s-a afisat urmatoarea eroare:
,, Cardul de credit care se termina in **** a fost refuzat.Selectati alta metoda de plata"
Aveti vreo idee ce e de facut?
Mentionez ca tranzactia e legata de jocul Plants Vs Zombies 2.
Va rog din suflet sa ma ajutati sad

4 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Din cate stiu eu, e vorba de niste limite impuse de catre cei de la banca de care apartine cardul, si care nu sunt setate. Cum rezolvi? Trebuie sa te duci la orice sucursala a acelei banci si sa vorbesti cu ei. Cred ca poti rezolva problema si telefonic.

Practic, ce trebuie sa ti se efectueze tie e sa ti se ridice limita la tranzactii internet fara CVV2 (Card Verification Code).

A si, daca te duci, sa nu uiti sa ceri ridicarea limitarii direct de la banca. Cred c-o poti face si singura prin niste setari, dar e ceva bataie de cap.

| TommyVercetti explică (pentru miTzuliK93):

Ok,mersi.O sa incerc.
Si apropo, sunt baiat.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

1. Probabil n-ai introdus numarul de securitate de pe spatele cardului.
2. Probabil nu poti face tranzactii online cu acel card. Trebuie sa mergi la banca, si sa ceri un card pentru contul tau, prin care poti face tranzactii.
3. Poate era VISA si ai selectat MASTERCARD sau invers.

| TommyVercetti explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

1.L-am introdus.
2.Pot face.
3. Dupa ce am introdus primele 2 cifre mi-a aratat automat MasterCard.