| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut TPU, ati simtit vreodata ca pur si simplu va uraste toata lumea? Ms dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Se numește mania persecutiei aceasta problema, și nu e o normalitate ci o problema psihica.
Sănătate.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar noi nu experimentam asa ceva, tocmai pentru ca nu-i o "problema normala", ci una psihica, creata de fricile tale interne, sau de un negativism exacerbat.
Te-as sfatuii sa discuti cu un psiholog sau psihiatru, problema asta.
Sanatate maxima!

| cristimihailov a răspuns:

Cand simti asta e cam momentul sa incepi sa cauti un psiholog.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Da. Normal. Cu toții avem zile mai proaste, zile in care nu avem niciun pic de încredere in noi. Dar cumva, ne revenim. Facem puțin sport, mancam ceva sănătos, vorbim cu prietenii. Suntem oameni. Și trebuie sa știm ca aceasta "toată lume" nici măcar nu ne cunoaște. Este o generalizare, ce ai făcut tu. Însă familia, prietenii apropiati, ei ne iubesc. Și cumva cred ca ar trebui sa ne găsim fericirea in lucrurile mărunte ce se petrec in viața noastră. Din pacate, oamenii in acest secol, cam tind spre teluri prea mari și cam uita sa se bucure de niște lucruri poate inutile. Cum ar fi spre exemplu sa bei ceai și sa citesti o carte in același timp. ‘) Nu are rost sa-ți petreci viața cu niște gânduri negre. Fii fericita!

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru MariaEElena0505):

Multumesc pentru vorbele frumoase!

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru Yulian_Crystian_1995_Sjwv):

N-ai pentru ce. Am trecut și eu prin genul acesta de stări, deci nu te îngrijora ca ai probleme psihice. ‘) Însă bineinteles dacă persista ar fi o idee sa mergi la un control. Sau ce ți-as sugera eu ar fi un psiholog. Pentru ca acesta ce face la urma urmei? Te face cumva ca tu sa te cunosti mai bine și automat sa treci peste anumite traume pe care tu le ai. ‘)

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

Nu, asta e doar din anxietate probabil

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

Totuși poate fi o problema de încredere pe care o ai în tine. Cred ca asta ai tu. Ai De fapt o problema de încredere în tine. Asta duce la anxietate.
Modul in care tu gândești e cel vinovat.
Învață să te distrezi si să te simti fericit așa scapi de toate gândurile negre

| nonepasa a răspuns:

Nu, ciudatule. p.s. pace intre prieteni, a stai, nu ai pa

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru nonepasa):

Mersi nu esti singurul ca imi spui ca sunt ciudat, ps te salut cu respect!