Întrebare recomandată | Anonim420420 a întrebat:

Cam cat este chiria la bloc? Aproximativ nu vreau cifre exacte dacă nu stiti, depinde si de bloc. Sper ca am ales bine categoria

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Intrebarea ta e mult prea generala. Chiriile difera in functie de oras, de zona in care se afla "blocul", de facilitatile urbane (statii de mijloace de transport, scoli, magazine, carciumi - depinde ce te intereseaza). Daca nu dai si amanunte, intrebi degeaba. In plus, cred ca iti voi muta intrebarea la alta categorie, mai accesibila.

| Anonim777777774684623665 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Imi place la nebunie avatarul tau laughing

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Anonim777777774684623665):

Nu-i asa ca te-ai chinuit sa prinzi blestematia de gandacel?

| Anonim777777774684623665 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Cateva secunde mi-am luat teapa... dupa mi-am dat seama laughing

| Simpatic a răspuns:

Depinde in primul rand de oras (judet)
In centru in Braila e un pret si in centrul Clujului un pret mult mai mare.
Apoi conteaza tipul de cladire, confortul, cat este de dotata si nu in ultimul rand pretul subiectiv al fiecaruia, unii cer mai mult altii mai putin.
Cum a spus si ardnaxur1961 intrebarea ta este prea generala.

| InVisible99 a răspuns:

Depinde orasul foarte mult, cartirul, cat de aproape sa fie de centru/metrou, ce conditii vrei sa ai, etc, dar oricum o garsoniera 220-350 euro, un ap cu 2 camere 300-500 euro

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Între 250 de euro si 300 depinde de zonă ca daca alegi calea victoriei sau dorobanti sare pretul spre 500 euro.

| Frank51 a răspuns:

In functie de conditii, locatie, oras, garsoniera: 300-700lei, apartament 2 camere: 400-1400, ap cu 3 camere: 500-2000 lei. Am un prieten care sta intr-un apartament cu 3 camere, conditii decente, intr-un oras cu 6000 locuitori, plateste 450 lei. In polul opus cunosc pe cineva care a stat intr-un apartament cu 3 camere si platea 1500, evident asta in Bucuresti si cu conditii pe masursa.

| Bizon95 a răspuns:

TREBUIE sa pui si orasul si zona, altfel variaza in draci
daca in Bucuresti si Cluj sunt MARI, in restul tarii (mai ales daca esti intr-un orasel care are cateva blocuri) pot fi mici si foarte mici