| Fara7390 a întrebat:

Cand vorbesc cu iubita mea, daca nu ii raspund in 4-5 minute, i se deconecteaza mess-ul.
Am facut o ``proba`` cu 2 telefoane si am vazut, mi-a mai spus si cineva ca daca nu intri 5 minute pe mess, intra in stare de inactivitate.
De obicei imi raspiunde dupa cateva secunde sau 1-2 minute, alte ori dupa 10-15 minute.
Daca imi raspunde greu, inseamna ca ma inseala?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu iti raspunde in 5 min e grava treaba. Am mai auzit de cazuri similare dar nu credeam ca se poate. Eu zic sa te desparti repede de ea pentru ca e inadmisibils a se gandeasca si la altceva in afara de tine.

Poti sa ii permiti sa iti raspunda in mai mult de 5 min de maxim de 2 ori pe zi (daca merge la toaleta sau face un dus) dar vezi sa nu exagerezi pentru ca adunci ii dai sansa se te insele..se pot intampla multe in 5 min.

Ai grija sa o intrebi cel putin din ora in ora unde e si sa ii zici sa iti trimita si poza ca sa te asiguri ca asa e. Si vezi ca nici asta nu e neaparat destul ca nu stii niciodata cine e langa ea, mai bine sa faca o inregistrare sa te asiguri ca nu e nimeni cu ea la masa in timp ce ea se face ca iti trimite tie o poza.

Nu mai poti sa ai ai incredere in fete in ziua de azi....mai bine iti iei o papusa gonflabila, macar cu aia stii mereu unde e.

| AliGab a răspuns:

Mai baiete...esti mult prea gelos. Ai grija la un astfel de comportament ca s-ar putea la un moment dat sa nu mai vrea sa fie cu tine daca o controlezi tot timpul. Oamenii in general mai au si alte lucruri de facut decat sa se holbeze la telefon toata vremea in asteptarea unui mesaj. Nu mai fi paranoic si apreciaza pe cine ai langa tine. Daca o vezi sarutandu-se cu altul sau in pat cu altul inseamna ca te inseala, daca nu, nu. Pot fi si momente in care sa fie suparata si sa nu iti ofere caldura sufleteasca astfel incat sa te sufoce, nici macar atunci nu inseamna ca te inseala ci doar cand o vezi cu ochii tai sau ai dovezi clare ca face acest lucru...restul este paranoia.

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Nu te înșeală, întradevăr, dacă stă pe telefon, acesta deconectează aplicația de la rețea după 5 minute de inactivitate, pentru că, Messenger, este una dintre cele mai mai gurmande aplicații de telefon, când este vorba despre resurse.
Totul este de cum alocă telefonul resursele sale.
Nu te înșeală!

| Nam3less a răspuns:

Salut! Dacă îți răspunde greu,asta nu însemnă că te înșeală! Nici tu nu îi poți răspunde mereu foarte repede, asta însemnă că o înșeli? Sunt multe alte semne care îți arată cu adevărat dacă te înșeală, de exemplu, nu mai prezintă la fel de mult interes pentru tine, nu mai simți aceiași căldura din partea ei..etc.

| Fara7390 explică (pentru Nam3less):

Ea imi spune ca vreau copii cu mine, vrea sa se casatoreasca cu mine, se gandeste cu cine o sa semene copiii, etc.
Prezinta asta un interes?

| Assy99 a răspuns (pentru Fara7390):

Dacă o femeie își va dori copil cu tine, automat își dorește un viitor alături de tine. Acest lucru prezintă cel mai mare interes. Nu fi infantil. Fata ține la tine, dacă messenger-ul nu funcționează constant, găsiți o alta modalitate de comunicare caci trăim in secolul tehnologiei și sunt câte ai nevoie.