| Kiki20098 a întrebat:

Salut TPU.
Care este cel mai bun tratament (cele mai eficiente pastile ) in tratarea cistitei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acelea pe care ti le prescrie medicul, mergi la medic deoarece cistita este o infectie a tractului urinar si nu se trateaza asa după capul tau, trebuiesc analize si consult de specialitate in cabinetul medicului ginecolog, ce varsta ai?

| Floridori a răspuns:

Depinde daca este vorba de cistita infectioasa, sau neinfectioasa.Acuta sau cronica...
Iar in cazul celei infectioase, tratamentul cu antibiotic depinde de tipul de bacterie ce a determinat cistita.

Nu poate sa vina nimeni de pe internet sa iti zica ce tratament este cel mai potrivit, deoarece depinde de sumarul de urina si de rezultatul uroculturii...De aceea, atat diagnosticul, cat si tratamentul vor fi stabilite de catre un medic.