| AestheticPerf a întrebat:

Care este o carte foarte buna cu exercitii, expresii, chestii de finete, etc., tot tacamul, care v-a ajutat sa invatati si sa stiti mai multa engleza pe plan profesional si pentru performanta. FUNDA!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa cum nu poti invata o meserie intr-o singura zi, nici o singura carte nu te va invata.
Pentru a-ti dezvolta vocabularul, sa inveti mai multe notiuni, etc. trebuie sa citesti cat mai mult din domeniu, sa cauti si sa studiezi noutati, prin care te perfectionezi in continuu,

Omul toata viata invata, de multe ori chiar si fara sa-si dea seama.

| Legion7X a răspuns:

Oxford Lingua English Romanian Dictionary
Caută pe net.
Eu am cumpărato tot de pe net.