| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU. Ce cursuri trebuie sa urmeze pentru a fi pilot în armată la avioanele acelea super rapide

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai termini o Academie Militara si apoi faci cursuri de pilotaj pentru armata.

| Brizbriz a răspuns:

Academia militara presupun
din cate stiu eu toti pilotii din armata sunt ofiteri
https://www.mapn.ro/contact/index.php
da telefon si intreaba, aia sigur stiu si abia asteapta oameni care sa se angajeze la ei

| wildthing a răspuns:

Avioanele "acelea super rapide" sunt in general cunoscute ca avioane de vanatoare...si presupun ca trebuie sa fii absolvent al Academiei Fortelor Aeriene ca sa ajungi sa pilotezi unul. happy