| Englishlearner a întrebat:

Salut tpu...cine imi spune si mie ce inseamna "my life flashes"?

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

My life flashes before my eyes= mi-am vazut toata viata in fata ochilor (se foloseste in contextul in care noi folosim "mi-am vazut moartea cu ochii")
my life flashes nu stiu ce inseamna asa scos din context, my life= viata mea, flashes= a palpai, a straluci, a aparea (cand faci cu faza lunga de la masina atunci poti spune ca dai "flash-uri")
Daca dai toata propozitia ti-o traduc.

| Englishlearner explică (pentru AlexCristi97):

Mersii...am inteles ce inseamna

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Inseamna ca iti da viata faruri.