| Englishlearner a întrebat:

Cine imi spune si mie ce inseamna "you are a chap who dare to thwart the revolution" va rog, Multumesc

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Ești un tip care împiedică/incetineste (r) evoluția. Îți recomand Google Translate.

| Englishlearner explică (pentru WhiteLife):

Google translate nu traduce deloc cum trebuie

| WhiteLife a răspuns (pentru Englishlearner):

In multe cazuri traduce aproximativ și îți poți da seama de greșeli din context. Poți sa scrii fiecare cuvânt separat, iar apoi sa le legi tu (pentru ca face mai multe greșeli la expresii sau fraze). Iar mai apoi, poți cauta pe net sinonime pentru cuvintele pe care ți le da, ca să fie un înțeles cât mai aproape de vorbirea de zi cu zi.

| Englishlearner explică (pentru WhiteLife):

Da.ok mersii