| Doc_Marty_1998 a întrebat:

Cum fac brifcor din vremea comunismului?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu mai stie nimeni. O fi ascunsa pe undeva reteta originala. Pe vremea lui Ceausescu nu mai era voie sa importi nimic si se facea din 14 plante locale plus acid tartric. Acaum, poate, doar la OSIM daca ar avea cineva curajul sa se duca sa caute.

| Mosotti a răspuns:

Pai nu mai e nevoie sa faci, ca brifcor era fanta de fapt, acelasi gust avea, era de portocale bun rau tare.
Costa 5, 50 lei sticla de 250 ml pana la revolutie, o prajitura 4, 50, tarta 5, 50, la un salariu de cam 2500-2700 lei mediu net.
Dar sa fie el al dracu ceausescu ca nu prea gaseam la cofertarie, baga cand baga.
Era facuta din niste rasini esenta de brifcor, un inginer scosese chestia asta.

| JicaContra a răspuns:

Lal, lal, LAL
ffs, dude, NU E EVIDENT?!?
CALATORESTI IN TIMP si apoi inapoi in viitor big grin
si numele si poza ta CONFIRMA ASTA rolling on the floor

| RKBlue a răspuns:

Exista Giusto Bricfor.
Il poti cumpara de la anumite magazine sau de pe internet.

| Doc_Marty_1998 explică (pentru RKBlue):

Giusto Brifcor nu e la fel ca ala de pe vremuri. E mai acidulat.

| RKBlue a răspuns (pentru Doc_Marty_1998):

Daa...
N-am trait pe vremea aceea asa ca...

| Mosotti a răspuns (pentru Doc_Marty_1998):

Pai e mai bine daca e mai acidulat, gustu sa fie la fel ca ala de atunci doar. Era ca fanta parca asa cum am zis, tu ce zici? Cum iti mai aduci aminte?