| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac ca videoclipurile mele de pe canalul meu de Youtube filmate de mine sa obtin drepturile de autor? Atunci cand este,, furat" de altcineva si postat pe canalul lui sa primeasca avertisment automat de la Youtube. Unde trebuie sa inregistrez videoclipurile?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Clipurile furate trebuie raportate la Youtube de cel care are drepturi asupra lor. Lucrurile nu se pot intampla in mod automat.

| WMaria5W a răspuns:

Buna! Intri pe videoclip, apesi "raporteaza" si mai jos ai un text despre incalcarea drepturilor de autor.