| anonim_4396 a întrebat:

cum fac in limbaj html ca sa scriu langa un tabel mai exact in stanga lui, ca daca scriu imi scrie sub el?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai lasi o coloana in plus in stanga tabelului.
In aceea coloana vei scrie textul dorit, si va aparea cum ai dorit.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Da dar nu as vrea ca si textul sa fie inconjurat de chenarul tabelului

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Culoarea liniilor tabelului il poti defini identic cu culoarea fundalului paginii, astfel devine "invizibila".
Pentru celule poti defini separat culoarea chenarelor.

Mai ai o alternativa: folosesti doua frame-uri verticale separate: unul pentru acel text, iar altul pentru tabela.
http://www.w3.org/TR/1999/REC-html401-19991224/present/frames.html

Dar in acest caz textele nu vor fi aliniate cu liniile tabelului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pui intr-un div cu css float right

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Din pacate nu stiu cum sa fac asta in limbaj css nu cum se face in html
?