| stefyyyy a întrebat:

Cum facea tastatura in romana ca sa pot scrie cu diacritice? Dar din tastatura.(ALT+...)Funda!

Răspuns Câştigător
| iubitorcanar a răspuns:

In bara de meniu este langa partea cu ora bara de limba unde scrie EN. Apasa acel buton si vezi daca este setat sa scrii in romana. Daca nu este limba romana, atunci da click pe butonul Start-Control Panel-Clock, Language and Region-Change keyboards or other input methods si apare o mica fereastra. Apasa pe Change Keyboard din meniul Keyboards and Languages. Apasa Add, alege limba romana si bifeaza toate zonele acesteia. Apasa Apply, si iti va
aparea in bara de limba si RO. Apasa pe RO si vei vedea ca vei scrie cu diacritice. O sa observi ca tastatura se va schimba putin.
Bafta!

4 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

ALT+control+shift parca era
sau doar alt+control

| Memecy a răspuns:

Http://www.diacritice.ro/ tot ce trebuie sa stii 100% eficient

| stefyyyy explică:

Ma rog, intelegeti ce am vrut sa scriulaughing.

| deedeetzi a răspuns:

Alt+shift. Simplu.