| wowmentol2 a întrebat:

Cum imi pot alimenta un cont paypal in afara de modalitatea cu cardul?
Am vazut ca sunt aparatele alea pe la Kaufland si poti baga paypal gift sau ceva de genul, mi-l pot incarca si pe al meu in felul asta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Contul de Paypal se poate alimenta numai legand contul bancar de el, sau un credit card. paypalul le verifica daca numele contului bancar corespunde cu numele contului de Pyapal, retrage niste bani din e si apoi ii depune la loc, dupa ce tu confirmi codul trimis de ei.
Procedura este laborioasa, dar este metoda prin care ei se asigura ca nu este un cont furat, ilegal sau folosesti contul bancar al atcuiva.
Paypalul ete ce ami mare plaforma internationala de plati online. Cu asa ceva nu te joci, ca risti sa nu mai poti face alt cont, vreodata la ei.
Din pacate, paypalul nu se incarca la nici un aparat, gift card sau prin alte tertipuri.
Daca ai cont de Paypal valid si functional, atunci ar trebui sa stii toate astea.