| Moni1234 a întrebat:

Cum pot afla locația exactă a unei persoane dupa IP? (Exactă = Ori poziția pe hartă ori o stradă) Funda.

Răspuns Câştigător
| Moni1234 explică (pentru neluL):

Programele astea le-am încercat și eu. De aceea am și specificat.Da am văzut că ai scris că nu ai cum să o afli.

| neluL a răspuns (pentru Moni1234):

Da pentru ca intre tine si IP-ul care il cauti se afla providerul de internet. Unii provideri de internet mici cum este tv-sat iti dau si locatia.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Din adresa de ip o sa afli locatia providerului de net, deci nu prea faci nimic.Persoana poate avea provider din alta parte, deci, nu e un lucru pe care te poti baza.