| usercristi a întrebat:

Cum pot invata matematica usor ...sunt cam greu de cap?

Răspuns Câştigător
| Iasmina2704 a răspuns:

Incerci prima data cu doua probleme pe zi asa pana la vreo 20 probleme pe zi, iar daca iti place sa asculti muzica poti face o melodie cu subiectele si o melodie cu raspunsurile si asa inveti mai usor si distractiv. Eu asa am facut si a mers, si poti face asta cu toate materiile. Funda?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lucrand zi de zi cat mai multe probleme. daca lucrezi macar 3 ore pe zi, in 6-7 luni o sa incepi sa vezi diferente

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Incerci sa memorezi vizual formulele, apoi le aplici in probleme.