| EazyWeeD a întrebat:

cum poti sa obtii aceste burse la facultate: -Bursă de excelență
‐ Burse de merit
‐ Burse de studiu
‐ Burse de ajutor social?

Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

Bursă de excelență - unul-doi-trei studenti pe toata facultatea care au obtinut premii la olimpiade, concursuri nationale si internationale

Burse de performanta - cine are peste 9.50 si nu are restante (depinde de facultate)

Burse de merit - cine are peste 8.50 si nu are restante (depinde de facultate)

Burse de ajutor social - cine este caz social si nu are restante (venituri mici, un parinte, handicap etc) si nu are restante, trebuie depus un dosar la secretariat despre situatia studentului

Cauta regulamentul facultatii, acolo scrie despre ele