| zurghii a întrebat:

Daca am sub 18 ani pot sa adaug bani pe un card?
Cardul este al meu.
Daca da, cum anume? Banca BRD

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Daca ai card atunci... EVIDENT
daca nu puteai (inainte de 18 ani) nu ti-ar fi facut cont si card

cum? exact cum a spus FjNykyko, toate bancile incearca acum sa faca bancomate cu depunere, insa trebuie sa ai cardul la tine cand faci asta, la casierie iti gaseste contul/cardul dupa CNP, de aia poti sa depui numai cu buletinul, nu neaparat si card

| ALGator a răspuns:

Intreaba te rog la banca. Iar banii nu se adauga pe card, ci pe contul bancar, iar cardul este instrumentul tau de identificare ca sa poti retrage bani din cont la un automat sau sa faci plati la magazine (tot din contul bancar). Practic de acelasi lucru, dar unii nu inteleg diferenta.

| FjNykyko a răspuns:

Unele banci au acum si automate in care nu doar scoti banii, dar poti sa si depui pe card. Daca nu gasesti un asemenea aparat (de obicei se gasesc inauntrul bancii), poti merge la banca si vorbi cu casiera de acolo ca vrei sa depui in contul XXXX o suma de bani, ii dai cardul si un act de identitate (buletinul) si suma de bani care vrei sa o depui in cont, iar treaba e gata.