| SwedishMeatball a întrebat:

Daca as vrea sa merg la facultatea de limbi straine, pe engleza-franceza, trebuie sa cunosc ambele limbi la perfectie sau as putea merge si in cazul in care cunosc engleza la un nivel foarte bun, dar cu franceza nu ma descurc chiar asa bine, insa intentionez sa ma perfectionez?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Nu trebuie să cunoști ambele limbi foarte bine. Prima limba e recomandat sa o știi mai bine decât pe a doua, în cazul tau daca știi limba engleza ok te vei descurca, iar a doua limba oricum se ia de la 0.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asta ține de fiecare facultate în parte... Nu e ceva general valabil. Dar e exagerat spus la perfecție, trebuie să ai o bază a limbii atâta tot

| Catrice a răspuns:

Am auzit de facultatea de litere, nu de limbi străine laughing

| SwedishMeatball explică (pentru Catrice):

In fine, nu asta am intrebat?