| Stefan123x a întrebat:

Daca comand un procesor de pe eMAG si il folosesc sa zicem o zi douo, il pot returna? Si daca da se poate face la puncul de livrare eMAG(posta)?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Vine curierul la tine acasa sa iti ridice produsul si o sa platesti transportul (undeva la 20 lei).

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai 30 de zile calendaristice la dispozitie sa returnezi produsul, acesta trebuie sa fie in aceeasi stare in care l-ai primit (ambalajul sa nu fie deteriorat, sa nu fie zgariat procesorul etc.)

Returul se face doar prin curier sau il duci direct intr-un showroom.
https://www.emag.ro/info/30-de-zile-drept-de-retur

| Stefan123x explică (pentru Intruder19):

Ok, deci showroom nu are legatura cu centrele de livrare eMAG. Plus, dupa ce confirm cererea de retur, curierul procedeaza la fel ca si cum as comanda ceva. Si mai platesc ceva in plus pentru retur? gen transport sau taxa retur?

| Intruder19 a răspuns (pentru Stefan123x):

Vine curierul la tine acasa sa iti ridice produsul si o sa platesti transportul (undeva la 20 lei).

| ziftode a răspuns:

Da, la eMAG poti returna orice in max 30 de zile (evident daca nu l-ai facut bucati)
din pacate la posta nu il poti returna, ci doar trimite (prin posta)
daca nu stai in provincie, du-te la un showroom, prin posta TU esti responsabil de produs, asa ca ori platesti asigurarea, ori, daca se pierde/deterioreaza/distruge, din buzunarul tau o sa se despagubeasca