| Andrei900Boss a întrebat:

Salut.

TPU daca imi cumpar inghetata in valoare de 50 de lei la comandare online, pana vine in Bucuresti la Auchan vitan ca acolo stau eu se topeste? Imi cumpar 3 cutii de inghetata si inghetata DESTINY 140ML si MOANA 80ML pana vine se topeste sau? Dau funda big grin

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Îți dai seama ca dacă nu au condiții de transport potrivite îți va refuza comanda cu înghețată.

| anonimg a răspuns:

Nu știu să-ți răspund la întrebare. Știu doar că în timp, înghețata duce la sensibilitate dentară. Smalțul dinților este mai rezistent decât granitul la duritate; dar el este slab (cedează) la diferențe mari de temperatură -la prea rece sau prea fierbinte. Adică va apare durerea de dinți atunci când ei sunt periați. Nu pentru gingii au apărut periuțele soft (adică moi), ci pentru dinți.
Și după aceea va apare durerea chiar și atunci când se va bea apă rece sau un ceai sau mâncare mai fierbinte.
De asemenea înghețata este un aliment nesănătos pentru stomac, pentru organism și nu doar pentru dinți.

| Raducons a răspuns:

Cred ca nu va trimite prin posta, depinde de unde vine, daca este de la departare ma gandesc ca se transporta cu masina frigorifica, altfel o aduce in cel mult o ora.

| Andrei900Boss explică:

Ca comanda vine din fabrica happy BETTY ICE S.R.L si sa stiu daca se topeste.

| CiprianValentin a răspuns:

Chestia asta depinde de firma de transport, daca firma de transport are depozitare frigorifica, nu se topeste, daca nu are, se va topi cel mai probabil.