| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU

daca imi infectez pc trebuie reinstalat windows?

ca stiu cum pot sa scap de virus fara sa reinstalez windows laughing
1. daca aveti virusi in pc scanati cu Zemana Bitdefender si Kaspersky
2. daca virusul porneste o data cu windows cum e virus din ala de browser il puteti sterge manual adica cu mana. sau cu antivirusul. cum se sterge manual. intrati pe regedit si doar trebuie sa cautati Curent user sau Local_Machine. si cautati Run si delete virus dupa mai scanati o data cu antivirusul.
3. cum scapati de virusul hijacking exista BoxedSearch.com doar stergere Hijacking gratuit devirusarea costa licenta si BoxedSearch este antivirus Boxed il puteti instala de aicihttps://malwaresolution.net/ro/boxedsearch-com-removal/.
e bine cum fac eu?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu reinstalez windowsul cand o ia razna

| RAY a răspuns:

Da, in 30 de min e totul instalat am ssd, vorbesc de windows, drivere, programe totul in maxim 30 de minute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimanui nu ii pasa, esti penibil rau cu virusii tai in 2017.

| NAT0 a răspuns:

Https://www.malwarebytes.com
descarci ăsta că e gratis şi îi dai o scanare, când îşi termină treaba o să pună în carantină (blochează) virusul.

Dacă nu ştii reinstala un windows adică de la 8.1 în jos. poţi să plăteşti pe cineva de se pricepe, e 50 de lei.

*Dacă ai win10 poţi să-l resetezi, să ştergi tot ce ai pe el şi să-l ai cum era prima dată când l-ai instalat sau poţi face un upgrade de la windowsul pe care-l ai la windows10 şi să ştergi tot, sunt tutoriale pe yt.