| Adri2000 a întrebat:

Salut TPU! Daca iubita voastră ar spune că e normal ca foștii iubiți să se salute și să se întrebe de sănătate, ați accepta? Chiar și dacă vă spune ca vrea sa o cereți de soție, ca vrea sa fie soția voastră, ați accepta sa se salute cu foștii ei? Funda!

Răspuns Apreciat de Editori
| christall a răspuns:

Daca totul se rezuma la un simplu salut, nu vad nimic anormal, e vorba de bun simt.
Dar sa tina legatura in sensul ca vorbesc, se suna, isi fac confidente ..Asta e cu totul altceva. Daca este dedicata relatiei, trebuie sa lase in urma vechile relatii si sa se dedice total acesteia.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dacă iasă banul as trimite-o eu la foștii iubiți, asa ne permitem vacante în Dubai, eu ma simt mândru când iubita mea face sex cu alți, înseamnă că am o comoara lângă mine

| SilentRain a răspuns:

Sunt o fire geloasă, nu mi-ar pica bine deloc
Mai raruț că-i mai drăguț, probabil a-și acceptat într-o doză mică
Iar cu căsătoria nu mi-ar place să-mi impună asta, e bine sa vrea dar trebuie sa și dovedesca

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, daca nu iti e sotie sclava, sotie islamica, mormona sau alte forme de sclavie mascata

| Yuoia a răspuns:

"e normal ca foștii iubiți să se salute și să se întrebe de sănătate"
E semn de civilizatie. Dar daca esti din aia care crezi ca femeia e proprietatea ta ca si vaca din staul, mai bine nu te insura niciodata.

| Legion7X a răspuns:

După părerea mea, Nu văd rostul să se salute cu fostii iubiți, dacă a terminat cu ei. Zicea cineva de Bunul simț. Cred că acesta este la casa regală, Nu în saluturi cu foștii cu care s-a stat în pat, doar poate s-o lega din nou ceva. Și ce să discute dacă se întâlnesc și se salută? " bună ce mai faci, sau cum îți mai merge, ce spui să iesim într-o zi in oraș" laughing

| Eireann a răspuns:

Normal ca ii salut. E bun simt si eductie. Ce sa fac, sa trec pe partea cealalta a strazii sau sa parasesc cafeneaua?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic. Mereu trebuie sa lasi loc ds buna ziua.
E o diferenta intre a recunoaste pe cineva pe strada si a va saluta ocazional si a tine legatura constant.
Cine nu ar fi de acord cu asa ceva are, dupa parerea mea, o posesivitate toxica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca fostii prieteni arata mai bine ca actualul prieten e bine sa nu se intalneasca pe strada. Daca fostii arata mai rau decat actualul prieten se pot intalni pe strada. Nu cred ca un barbat se simte bine daca vede ca arata mai urat decat fostii prieteni ai femeii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Mopmop a răspuns:

Categoric nu.
Traim in prezent si incercam si sa construim un viitor impreuna!
Pe ideea asta hai sa organizam o intalnire de 10 ani cu fiecare fost/fosta.
Nu ar fi cool?

| tudorvolcano a răspuns:

Dacă se întâlnesc pe stradă, da.
Să-și trimite mesaje, să se întrebe de sănătate, doar dacă ești și tu prieten cu acei foști, și îți arată mesajele (e de așteptat să i le arăți și tu pe ale tale, excepția fiind conversațiile profesionale, discuțiile cu colegii de muncă și cu șefii, acolo nu e treaba ei).

| Celestina003 a răspuns:

Fiecare cu caracterul lui,daca o face doar o singură dată e acceptabil, dar daca o face de mai multe ori, nu e ok!

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns (pentru Avner):

Si in timp ce rade o intreaba pe iubita "De ce ai stat cu uratul ala, nu vezi cum arata?". Si ea spune "Cand fac sex cu tine simt o mica furnicatura in momentul orgasmuluil, cu el simteam un tsunami. "

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns (pentru Avner):

Dupa... In timpul daca e prea relaxata nu simte nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| sofiapetre a răspuns:

Sa se salute e normal, tine de educatie dar nu vad rostul sa intrebi de sanatate si din astea. E un pas mic pana la confidente si la "Ah stai ca mai am sentimente". Sunt multe/multi care nu pot sa renunte definitiv la un fost/fosta. De ce te-ar interesa ce face? Daca era pe "moarte" aflai de la prieteni..Sunt multi/multe care nu vor sa renunte definitiv la fost/fosta. Spune-i ok, nu ii reprosa, si incepe sa iti intrebi si tu fostele de sanatate, sa vezi daca ei ii va conveni. Asa vezi ce ii poate capul, daca nu ii convine inseamna ca ea face mai mult si e constienta ca si tu poate faci mai mult la fel ca ea. Daca e ok atunci nu e nici o problema.